تولید کنسانتره زغال سنگ در مرداد ماه از مرز ۶۹ هزار تن عبور کرد

تولید کنسانتره زغال سنگ در مرداد ماه از مرز ۶۹ هزار تن عبور کرد

انتشار1402/7/29

دسته‌بندیآخرین اخبار

نویسندههمراه فلز

با توجه به گزارش پایگاه خبری همراه فلز و بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ایمیدرو، تولید کنسانتره زغال‌سنگ در مرداد ماه امسال به میزان ۶۹,۱۱۱ تن بوده است، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۳ درصد افزایش داشته است.
 

دو شرکت زغال‌سنگ طبس و البرز مرکزی، که زیرمجموعه ایمیدرو هستند، در مرداد ماه ۶۹,۱۱۱ تن کنسانتره زغال‌سنگ تولید کرده‌اند که این مقدار نسبت به مرداد ماه سال گذشته افزایش ۳ درصدی دارد.
 

همچنین، در ماه مرداد امسال، حدود ۷۰,۰۰۰ تن کنسانتره زغال‌سنگ از سوی این دو شرکت به مشتریان ارسال شد، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 

در مجموع پنج ماهه نخست امسال، این دو شرکت تولید کننده زغال‌سنگ، حدود ۲۸۷,۱۷۰ تن کنسانتره زغال‌سنگ تولید کرده‌اند، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد. اما میزان ارسال محصول این شرکت‌ها در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۳۸,۵۷۵ تن بوده و با ۱۰ درصد افزایش، نشان از رشد در این زمینه دارد.
 

به طور کلی، این داده‌ها نشان می‌دهند که تولید کنسانتره زغال‌سنگ در مرداد ماه امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اما در مجموع پنج ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته کاهشی را نشان می‌دهد، در حالی که میزان ارسال محصول به بازار در این دوره افزایش یافته است.

نویسنده تیم همراه فلز

نظر شما