همراه فلز

همراه فلز

قیمت ورق آجدار گیلان

قیمت های اعلام شده

توضیحات

برای استعلام قیمت ورق آجدار گیلان  و کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات فنی و کارخانه تولیدکننده کافی است تا انتها با ما در این مطلب از وب سایت همراه فلز که فعال در حوزه آهن و فلزات است، همراهی کنید.

درحال‌حاضر کارخانه‌های متعددی در داخل کشور به تولید ورق آجدار مشغول هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به کارخانه فولاد گیلان اشاره کرد. این کارخانه در خط تولید خود از مجرب‌ترین کارشناسان و به‌روزترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند. کارخانه فولاد گیلان در سال 1382 شروع به فعالیت کرد و هم‌اکنون ظرفیت تولید آن در سال حدود ۵/۲ میلیون تن می‌باشد. قیمت ورق آجدار گیلان به عوامل مختلفی وابسته است که ضخامت، ابعاد، نوع آج‌ و... ازجمله این عوامل هستند. اجازه دهید درباره ورق آجدار تولیدشده توسط مجتمع فولاد گیلان کمی به گفتگو بپردازیم.

بهتر است بدانید که ورق‌های آجدار در گروه ورق‌های گرم که از جنسST37  هستند، قرار می‌گیرند. نام دیگر ورق‌های آجدار در صنایع، نام‌هایی از قبیل ورق کف‌سازی، ورق برجسته و ورق شطرنجی می‌باشد. سطوح این ورق‌ها دارای برجستگی‌هایی در اشکال مختلف لوزی، الماس، بادامی و... بوده که وجود این برجستگی‌ها باعث کاهش میزان اصطکاک بر روی سطوح می‌شوند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید وجود همین برجستگی‌ها بر روی سطوح، در قیمت ورق آجدار گیلان تاثیرگذار هستند.

 از میان اشکال هندسی به‌کاررفته در سطح ورق‌های آجدار، نوع بادامی شکل آن به علت دارا بودن کارایی بالایی در جلوگیری از جمع شدن آب باران، بیشترین مشتری و مصرف را در بازار دارد.

ورق‌های آجدار در انواع مختلف گالوانیزه، آلومینیومی، استیل و آهنی تولید می‌شوند که در  بخش‌های بعدی به بیان اطلاعاتی درباره آن‌ها پرداخته خواهد شد. به جرات می‌توان ادعا کرد که در حال حاضر یکی از مهم‌ترین محصولات در سبد تولیدی کارخانه‌ها و مجتمع‌های فولادی مختلف، ورق‌های آجدار هستند. از آنجایی که این محصولات در انواع مختلف تولید می‌شوند لذا نوع ورق آجدار هم در قیمت ورق آجدار گیلان تاثیرگذار است.

ورق‌های آجدار از ویژگی‌های مختلفی مانند قابلیت جوشکاری بالا برخوردار هستند که وجود همین ویژگی‌ها و مزایا باعث شده است تا این نوع از ورق‌های فولادی دارای کاربردهای متعدد در مصارف صنعتی و غیرصنعتی باشند. بهتر است بدانید که مصرف این ورق در سطوح شیب‌دار و جاهایی که به پرتگاه نزدیک هستند، کاربرد بیشتری دارند.

قیمت ورق

 

انواع ورق آجدار گیلان

همان‌طور که پیش‌تر گفته بودیم، ورق‌های آجدار در انواع مختلفی تهیه می‌شوند که در قیمت ورق آجدار گیلان موثر هستند. در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع ورق آجدار آشنا سازیم.

ورق آجدار آلومینیومی

فلز آلومینیوم، ماده اولیه به کاررفته در تولید ورق آجدار آلومینیوم به شمار می‌رود. این نوع از ورق‌های آجدار از مزیت‌های بسیاری مانند مقاومت بالا، شکل‌پذیری زیاد، قیمت خوب و... برخوردار هستند. امروز ورق‌های آجدار آلومینیومی در اندازه‌ها و ضخامت های متنوع تولید می‌شوند.

ورق آجدار آهنی

ورق آجدار آهنی از جنس آهن بوده که در گریدهای گوناگون ST44،  ST37وST52  تولید می‌شوند. این نوع از ورق‌های آجدار را باید از قدیمی‌ترین انواع این ورق‌ها دانست. قیمت ورق آجدار گیلان در نوع آهنی به علت وجود مزیت‌های آن با دیگر ورق‌های مشابه در بازار که توسط کارخانه‌های دیگر تولید می‌شوند متفاوت است. ازجمله مزیت‌های این نوع از ورق‌های آجدار می‌توان به وجود استحکام بالا در آن اشاره کرد.

ورق آجدار گالوانیزه

ازجمله انواع ورق‌های آجدار که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، ورق آجدار گالوانیزه است. این نوع از ورق آجدار در برابر رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و هیچگاه دچار زنگ‌زدگی نخواهد شد. به دلیل وجود چنین خاصیتی در این نوع از ورق‌های آجدار، استفاده از آن‌ها در ساخت سقف‌های شیروانی در شهرهای ساحلی کاربرد بیشتری دارند.

ورق آجدار استیل

اگر از ورق استیل304  در ساخت ورق آجدار استفاده گردد آنگاه به ورق آجدار تولیدشده، ورق آجدار استیل می‌گویند. قیمت ورق آجدار گیلان در نوع استیل به دلیل آنکه تنها ورقی است که قابلیت رقابت با ورق آجدار گالوانیزه را دارد دارای اهمیت است. این نوع از ورق‌های آجدار دارای مزایای متعددی مانند مقاومت بالا در برابر فشار زیاد، مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف‌پذیری زیاد و... برخوردار است.

 

نحوه تولید ورق آجدار گیلان

اگر تمایل به دانستن نحوه تولید ورق آجدار دارید بهتر است بدانید که این ورق‌ها در دو نوع ورق آجدار پرسی و ورق آجدار فابریک تولید می‌شوند.

ورق آجدار پرسی

در این روش از نحوه تولید ورق آجدار از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌شود. هدف استفاده از این دستگاه‌ها ایجاد آج بر روی سطح ورق می‌باشد. اجازه دهید همینجا به شما بگوییم که نحوه ت...