همراه فلز

همراه فلز

قیمت ورق رنگی فولاد بهمن

قیمت های اعلام شده

توضیحات

یکی از چند کارخانه تولیدکننده ورق رنگی، کارخانه فولاد بهمن است. این کارخانه که در  استان مازندران، شهرستان قائمشهر، کیلومتر 10 جاده شیرگاه و در شهرک صنعتی بشل واقع ‌شده است، که در سال 1390 افتتاح شد.

این کارخانه با هدف تولید سالانه 120 هزار تن فولاد در انواع مقاطع، تاسیس گردید. تولید ورق رنگی، ورق گالوانیزه، ایجاد پوشش‌های پی‌وی‌سی و لمینت بر روی کویل‌های فولادی ازجمله محصولاتی هستند که توسط کارخانه فولاد بهمن تولید می‌شوند. رنگ‌کاری ورق‌های رنگی در این کارخانه با استفاده از پوشش‌دهی غلتکی انجام می‌شود که به مزایای استفاده از این روش اشاره شد.

 اگر از علاقه‌مندان به ورق‌های رنگی هستید، با ما همراه باشید تا در این مطلب از سایت همراه فلز درباره مشخصات فنی، کاربردها، قیمت روز ورق رنگی کارخانه‌ ها به خصوص کارخانه فولاد بهمن توضیحات لازم ارائه شود تا به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید.

استعلام قیمت و خرید ورق

 

خط تولید کارخانه فولاد بهمن

فرآیند تولید ورق رنگی در خط تولید کارخانه فولاد بهمن به چند بخش تقسیم می‌شود. ورق‌های گالوانیزه یا گالوالوم، موادی هستند که به عنوان ورودی در خط تولید این کارخانه قرار می‌گیرند. برای ورود این ورق‌ها به خط تولید، لازم است تا ضخامت آن‌ها در حدود 2 تا 7 میلی‌متر و عرض آن‌ها در حدود 600 الی 1250 میلی‌متر باشند. ورق‌های گالوانیزه واردشده به خط تولید ابتدا اسکن و سپس باز و به هم متصل می‌شوند. پس از انجام این مرحله، لازم است تا کلاف‌ها، چربی‌زدایی شوند. برای این کار از مواد قلیایی استفاده می‌کنند.

 پس از انجام چربی‌زدایی، کلاف‌ها را شسته و سپس خشک می‌کنند. پس از آنکه ورق‌ها خشک شد، بر روی دو طرف ورق، یک پوشش شیمیایی ایجاد می‌کنند تا ورق آماده ورود به کوره برای حرارت دیدن بشود. در این لحظه می‌توان رنگ‌ها را بر سطوح ورق اعمال کرد. افزوده ‌شدن رنگ‌ها در دو مرحله بر روی سطح ورق‌ها انجام می‌شود. هر مرحله از افزودن رنگ که تکمیل شد، لازم است ورق در کوره خشک گردد تا آماده ورود به مرحله بعدی شود.

 به‌منظور ایجاد روکش نهایی رنگ، یک پوشش لمینت پی‌وی‌سی بر روی ورق قرارداده می‌شود. پس از آماده‌شدن محصول، لازم است تا فرآیند خنک‌کاری ورق طی شود. تمامی مراحل گفته‌شده در خط تولید کارخانه فولاد بهمن اجرا می‌شود تا ورق رنگی تولید گردد. پس از تولید این ورق‌ها، آن‌ها به واحد کنترل کیفیت برده می‌شوند تا بازرسی‌های لازم بر روی ورق اعمال گردند. بد نیست بدانید که این کارخانه قادر است تا محصولات دیگری را از روی محصول تولید‌شده ورق رنگی، تولید کند. با استفاده از فرآیندهای فریمینگ، این کار را انجام می‌دهند.

 

انواع ورق‌های تولیدی فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن با استفاده از دستگاه‌های خود و برخی از فرآیندها مانند فرآیند فریمینگ می‌توانند ورق‌های رنگی را در انواع مختلف تولید نمایند. در این بخش قصد داریم تا به انواع ورق‌های تولیدی فولاد بهمن اشاره کنیم.

سفال طرح سوئد: سفال طرح سوئد ازجمله انواع ورق‌های رنگی تولیدشده در کارخانه فولاد بهمن است. طول ورق مصرفی آن حدود 100 تا 125 و عرض مفید آن حدودا 85 تا 101 سانتی‌متر است.

سفال طرح چین: برای تولید سفال طرح چین لازم است تا طول ورق رنگی در حدود 100 تا 125 و عرض مفید آن در حدود 72 تا 87 سانتی‌متر باشد.

سفال طرح بهمن: در کارخانه فولاد بهمن برای آنکه بتوانند سفال طرح بهمن را تولید کنند، از ورق گالوانیزه رنگی با طول 100 الی 125 و عرض 85 تا 105 سانتی‌متر استفاده می‌کنند.

سفال طرح ژاپن: برای سفال طرح ژاپن لازم است تا طول و عرض ورق رنگی به ترتیب 100 تا 125 و 85 تا 103 سانتی‌متر باشد.

سفال طرح فرانسه: با استفاده از ورق‌های رنگی که دارای طول 100 الی 125 و عرض 82 تا 102 سانتی‌متر باشند، اقدام به تولید سفال طرح فرانسه که یکی از انواع ورق‌های تولیدی کارخانه فولاد بهمن است، می‌کنند.

 

 

قیمت روز ورق رنگی فولاد بهمن

برای آنکه بتوان اطلاعات دقیقی از آخرین قیمت ورق رنگی فولاد بهمن به‌دست آورد، لازم است با برخی از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت این محصولات آشنا شد.

کارخانه‌ها برای آنکه بتوانند ورق رنگی تولید کنند احتیاج به مواد خامی مانند ورق‌های روغنی و گالوانیزه دارند. نرخ ورق‌های نامبرده در تعیین قیمت روز ورق رنگی تاثیر بسزایی دارند بطوریکه اگر قیمت مواد اولیه فوق افزایش یابد، قیمت نهایی ورق رنگی تولیدشده نیز افزایش می‌یابد.

آخرین قیمت ورق روغنی

قیمت روز ورق گالوانیزه

 به جز نرخ مواد اولیه، عوامل دیگری نیز هستند که در قیمت روز ورق رنگی کارخانه‌ها دخیل می‌باشند. پرداخت دستمزد کارگران، میزان انرژی مصرف‌شده، حمل‌ونقل این محصولات و غیره ازجمله این عوامل ه...