همراه فلز

همراه فلز

قیمت ورق گالوانیزه

مشخصات ورق گالوانیزه

 • زمان تقریبی صدور پیش فاکتور
  30 دقیقه
 • قابلیت ارسال به سراسر کشور
  دارد
 • قابلیت ارسال از بنگاه همراه فلز
  دارد
 • قابلیت ارسال از درب کارخانه
  دارد
 • امکان صدور فاکتور رسمی
  دارد
قیمت های اعلام شده

انتخاب کارخانه

قیمت های اعلام شده
قیمت های اعلام شده

توضیحات محصول

مقاطع فولادی در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارند. یکی از این مقاطع پر مصرف ورق‌های گالوانیزه هستند.

ورق‌های گالوانیزه؛ ورق‌های فولادی هستند که سطح آن با فلز روی (zn) پوشانده شده است و آن‌ها را در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی محافظت می‌نماید. کارخانه‌های زیاد داخلی و خارجی در این زمینه فعالیت می‌کنند که کیفیت محصولات هرکدام با دیگری تفاوت دارد. همین امر باعث تغییر قیمت این ورق‌ها نیز می‌گردد.

از ورق گالوانیزه در جاهایی که محافظت در برابر خوردگی بسیار مهم است استفاده می شود. در واقع ورق گالوانیزه یک جایگزین عالی و کم هزینه برای فولاد زنگ نزن است. ورق گالوانیزه تا 30 سال دربرابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاوم است و در عین حال استحکام بالایی دارد. 

قیمت انواع ورق فولادی

 

عوامل موثر در قیمت ورق گالوانیزه

عوامل گوناگونی بر قیمت این ورق‌ها تاثیر می‌گذارند که مهم‌ترین آن‌ها مربوط به قیمت ورق پایه استفاده شده در ساخت این ورق‌ها می‌باشد. بنابراین در تعیین قیمت نهایی ورق گالوانیزه، قیمت پایه فولاد و آهن و حتی عوامل تاثیرگذار بر آن،‌ موثر هستند.

همچنین روش تولید این ورق‌ها، میزان روی به کار رفته در سطح آن‌ها، ضخامت، ابعاد و کیفیت هم در تعیین قیمت تاثیر دارند. با تغییر هر کدام از این فاکتورها، قیمت ورق گالوانیزه نیز تغییر می‌کند. قیمت این ورق‌ها مانند سایر مقاطع فولادی معمولا به صورت روزانه تعیین می‌گردد.

به طور کلی عوامل متعددی بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر دارند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 1. کیفیت کارخانه تولیدکننده
 2. ضخامت ورق گالوانیزه
 3. نرخ ارز و نوسانات ارزی
 4. قیمت مواد اولیه
 5. قیمت نفت
 6. هزینه حمل و نقل
 7. نوع ورق گالوانیزه
 8. سیاست های داخلی و خارجی و تحریم مواد اولیه و تحریم کارخانه های تولید کننده ایرانی
 9. میزان عرضه و تقاضا
 10. نحوه تولید ورق گالوانیزه: در روش حمام مذاب، فلز روی بیشتری مصرف می شود ولی ورق گالوانیزه حاصل از این روش کیفیت بالاتری دارد، بنابراین ورق گالوانیزه حاصل از این روش گرانتر است.
 11. وزن ورق گالوانیزه: هرچه وزن ورق گالوانیزه سنگین تر باشد، گرانتر است.
 12. ابعاد و مساحت ورق گالوانیزه: برای گالوانیزه کردن ورق هایی با ابعاد بزرگ باید از حمام گالوانیزه بزرگی استفاده شود که حاوی روی بیشتری است که باید به صورت مذاب نگهداری شود، به همین دلیل سازه های پیچیده یا وسیع، مانند تریلرها و اشکال سه بعدی، با وزن یکسان قیمت بیشتری نسبت به سازه هایی با ساختار ساده، مانند ستونها و تیرها، دارند.
 13. میزان پوشش ورق روی
 14. کیفیت نهایی ورق و استانداردهای تولید

 

قیمت ورق گالوانیزه 6 متری

ورق گالوانیزه 6 متری که به نام‌های دیگری چون ورق 6 میل، ورق0.6 یا ورق 60 نیز معروف است، در بازار آهن‌آلات یکی از پرکاربردترین محصولات می‌باشد.

این محصول را کارخانه‌های مختلفی تولید می‌کنند. گاهی اوقات قیمت‌های محصولات مشابه در کارخانه‌های مختلف متفاوت هستندکه این اختلاف قیمت‌ها  به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود مانند: میزان عرضه محصول در کارخانه، میزان تقاضای مشتریان و وزن محصول.

قیمت این ورق معمولاً با توجه به ضخامت‌ و وزن آن تعیین می‌گردد و در جدول بر اساس هر کیلوگرم ثبت می‌شود.

 

قیمت ورق گالوانیزه 3 میل

کم‌ترین ضخامت ورق‌های گالوانیزه، یک میلی‌متر است و در صورت سفارش مشتریان ضخامت‌های بیشتر آن هم تولید می‌گردد.

یکی از پرکاربردترین ضخامت‌های موجود در بازار 3 میل می‌باشد. بسیاری از صنایع  ورق‌هایی با این ضخامت را به کار می‌برند. از این رو گاهی میزان تقاضای این محصول افزایش می‌یابد و قیمتش نسبت به سایر ورق‌ها بالاتر می‌رود.

قیمت ورق گالوانیزه 3 میل هم، نوسان‌های روزانه را مانند سایر انواع این محصول تجربه می‌کند. عرض‌های مختلف این ورق‌ توسط کارخانه‌ها تولید می‌گردد. بر اساس نیاز مشتری برش طولی ورق هم انجام خواهد شد.

 

قیمت ورق گالوانیزه کیلویی (قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه)

قیمت ورق‌های گالوانیزه کارخانه‌های مختلف، در ازای کیلوگرم اعلام می‌شود. به دلیل اینکه این محصولات در ابعاد مختلف تولید می‌گردند، بر اساس وزن قیمت‌گذاری آن‌ها انجام خواهد شد.

 

خرید ورق گالوانیزه

مصرف کنندگان هنگام خرید ورق گالوانیزه باید با توجه به مشخصات آن ورق موردنیاز خود را انتخاب و خریداری نمایند. جهت این کار بهتر است از تیم پشتیبانی که در هر شرکت وجود دارد راهنما...