همراه فلز

همراه فلز

قیمت ورق استنلس استیل 430

قیمت های اعلام شده

توضیحات

معرفی ورق استیل 430

یکی از ارزان ترین انواع ورق استیل ورق استیل بگیر یا 430 می‌باشد که دو نوع مات و براق در بازار وجود دارد.

این ورقهای فولادی معمولا بدون روکش هستند و در حالت براق به درخواست مشتری روکش می‌شوند. به مرور در این نوع ورقهای استیل زنگ زدگی هم ایجاد می‌شود. این ورقها معمولا در موارد پایه‌ای که نیاز به مقاومت در برابر رطوبت یا اسید وجود نداشته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورقهای استنلس استیل 430 جزو ارزان‌ترین ورقهای استیل هستند و تفاوت قیمت چندانی با آهن گالوانیزه ندارند.

ورق استیل 430 یک آلیاژ ضدرنگ است که خواص مغناطیسی دارد؛ یعنی به آهنربا که نزدیک می‌شود آ‌ن را به خود جذب می‌کند، به همین دلیل در بازار به عنوان ورق استیل بگیر معروف است.

این نوع ورق استیل قابلیت سخت شدن ندارد و در برابر خوردگی و حرارت و اکسیداسیون تا دمای 816 درجه سانتی گراد مقاوم است.

این آلیاژ تحت تاثیر میدان مغناطیسی است و در برابر اسید نیتریک مقاومت بالایی دارد به همین دلیل می‌توان از آن در محیط‌های شیمیایی استفاده کرد.

ورق های استنلس استیل در کشور ما تولید نمی‌شود و از امریکا و ژاپن و آلمان وارد کشور شده است که امروزه بیشتر از کشورهای چین و تایوان و افریقای جنوبی وارد کشور می شود.

وزن ورقهای استیل 430 از وزن آهن تبعیت می‌کند و به خاطر ترکیب با عناصری مثل کروم عدد چگالی آن 8/7 خواهد بود.

✅ خرید ورق استنلس استیل

 

کاربردهای ورق استیل 430      

تزئینات و قالب خودرو، بک اسپلش، هود، تولیدسینک دستشویی، سقف ودیوار و تجهیزات رستوران و سلف، محفظه احتراق کوره ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی، ناودان ها، اتوبخار و ظروف آشپزی از موارد کاربرد ورق استنلس استیل 430 است.                                                                      

کاربردهای صنعتی و تجاری شامل پالایشگاهای نفت را شامل می‌شود.       

                                                               

استانداردهای ورق استیل 430

: Astma240 ترکیب و ویژگی‌های آلیاژهایی است که در اشکال شیت پلیت و نوار می‌توانند در تولید مخازن و تانکرهای تحت فشار مورد استفاده قرار گیرد.  

Ams5503 : شامل آلیاژهای ضدرنگی است که در صنعت هوافضا کاربرد دارد. این استاندارد همان ورق استیل 430 می‌باشد.  

 

عناصر آلیاژی ورق استیل 430

کربن حداکثر 12/0- کروم حداقل 00/16 و حداکثر 00/18- منگنز حداکثر00/1- فسفر 45/0- گوگرد حداکثر030/0- سیلیسیوم حداکثر00/1 و نیکل حداکثر 75/0 یا 5/0 می‌باشد. 

به دلیل فاقد بودن از نیکل باعث می شود زمینه این آلیاژفریتی شود و خاصیت مغناطیسی داشته باشد. از بین عناصرآلیاژی کروم فریت زا و نیکل استنیت زا می‌باشد.

 

فرایندهای ساخت ورق استیل 430

این ورق نسبت به گرید 304 انغطاف پذیری کمتر دارد و نرخ کار ورق استیل 430 کمتر از 304 می‌باشد. برای آهنگری این آلیاژ باید به طور یکنواخت تا محدوده بین  816تا 1038 درجه سانتی گراد گرم شود. ابزار برای این ورق باید تمیز باشد چون کندی موجب کاهش کار سختی می‌شود نیروی اعمالی باید سبک و قوی باشد. برای افزایش عملکرد استفاده از تراشه شکن روان کاری و خنک کاری توصیه می‌شود.

 

شکل پذیری ورق استیل 430

این ورق به آسانی شکل می‌گیرد و خواص کششی دارد که مشابه فولادهای کم کربن می‌باشد. برای شکل دهی ورقه استیل 430 نیاز به ابزار قوی و نیروی اعمالی بالایی است. این ورق به راحتی می‌تواند کشش پیدا کند و شکل یک فنجان درآید، بدون آنکه بشکند یا دچار گسیختگی شود.                                                                                                                     

نرخ کار سختی این ورق کم می‌باشد همین باعث شده است نسبت به انواع ورق استیل آستنیتی سری 300 و 200 برای کاربردهای مرتبط باشکل دهی کششی مناسب‌تر باشد .                                  &n...