ورق گالوانیزه چیست؟ تحول در صنعت با ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه چیست؟ تحول در صنعت با ورق گالوانیزه
انتشار1401/05/19
دسته بندی

مقالات ورق

نویسندهعباسی

اگر علاقمند هستید بدانید ورق گالوانیزه چیست؛ درکدام صنایع کاربرد دارد؟ طول عمر مفید ورق گالوانیزه چقدر است؟ چه ویژگیهای منحصر به فردی دارد؟ دلیل تقاضای بالای بازار برای ورق گالوانیزه چیست؟ چگونه توانسته است تا این اندازه در صنعت تحول‌ساز باشد؟ و چه عواملی در قیمت گذاری ورق گالوانیزه موثر است؟ مطالعه این مطلب را از دست ندهید. 

ما در این مقاله در خصوص آشنایی با ورق گالوانیزه مطالب مفیدی ارائه کرده و به طور جامع و کامل به تمام این سوالات پاسخ داده ایم، با ما همراه باشید. 

ورق گالوانیزه، ورقی از جنس فولاد است که سطح آن با یک لایه نازک از فلز روی (ZN)، پوشش داده شده است. در واقع برای تولید ورق گالوانیزه سطح ورق روغنی (سرد) را با فلز روی پوشش می‌دهند، پوشش روی از رسیدن اکسیژن و رطوبت به فولاد جلوگیری کرده و آن را در برابر زنگ زدگی، خوردگی، پوسیدن و خراشیده شدن مقاوم می‌سازد. 

از فولاد و آهن در سازه‌های بزرگ فولادی استفاده می‌شود، ولی از آنجا که فولاد و آهن با تغییرات شرایط جوی دچار خوردگی و زنگ زدگی می‌گردد به مرور زمان ضعیف‌ شده و فرو می‌ریزد، بنابراین باید با شیوه‌های گوناگون از سازه‌های فولادی محافظت کرد که در این بین گالوانیزاسیون یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های محافظت از فولادها در محیط‌های خورنده است. 

  ✅✅ در صورت تمایل به استعلام موجودی و قیمت ورق گالوانیزه روی لینک بزنید یا با کارشناسان شرک ت همراه فلز تماس بگیرید. 79217-021

 

گالوانیزاسیون چیست؟ 

به فرایند پوشش سطح آهن یا فولاد توسط روی، گالوانیزاسیون، گالوانیزه کردن یا آبکاری می‌گویند. روش‌های متفاوتی برای گالوانیزه نمودن فولاد و ورق‌های فلزی وجود دارد. طی این فرایند یک لایه نازک از فلز روی سطح آهن را به طور کامل پوشش داده و مانند سپری از آن در برابر عوامل مختلف فیزیکی و شیمیایی مانند، فرسایش، خوردگی، شکستن، پوسیده شده و زنگ زدن، محافظت کرده و باعث افزایش طول عمر آن می‌شود. 

  ✅ مقاله پیشنهادی: گالوانیزاسیون چیست؟ صفر تا صد فرآیند گالوانیزه کردن  

روش‌های گالوانیزاسیون در ورق گالوانیزه 

این فرایند را به روش‌های مختلف می‌توان دسته بندی نمود. این روش‌ها عبارتند از:  

1- گالوانیزاسیون سرد 

در روش تولید ورق گالوانیزه سرد از طریق الکترولیز نمک‌های روی در داخل یک محلول آبی، هر قطعه‌ای از قبیل ورق‌های کویل شده یا کویل نشده پوشش داده می‌شوند. اصل این روش با استفاده از الکترولیت اسیدی نیز انجام می‌شود. در این روش ضخامت پوشش لایه روی ایجاد شده کمتر از ضخامت لایه روی در حالت غوطه وری گرم بوده و معمولاً در مصارف خانگی کاربرد دارد.  

2- گالوانیزاسیون گرم (غوطه وری داغ) 

در روش غوطه وری ورق گالوانیزه گرم، عملیات پوشش دهی از طریق عبور دادن مداوم ورق، سیم، لوله و یا هر مقطع دیگر از داخل حمام مذابی که ترکیبی از روی، منگنز، قلع، نیکل، مس و آلومینیوم و فسفر بوده است اتفاق می‌افتد. در این پروسه با دمش هوا می‌توان ضخامت لایه روی را کنترل نمود. این روش خود نیز به دو نوع تقسیم می‌شود که شامل غوطه وری مداوم و غیر مداوم می‌باشد. در روش غیر مداوم ورق‌های بریده شده را داخل حمام قرار می‌دهند ولی در روش مداوم، کویل‌های پیوسته در یک خط ممتد مورد پوشش دهی قرار می‌گیرند.

متداول‌ترین روش گالوانیزاسیون، گالوانیزه گرم است که در آن مقاطع مختلف فولادی را در حمام روی مذاب غوطه‌ور می‌کنند، به ورقی که سطح آن طی فرایند گالوانیزاسیون گرم آبکاری می‌شود، ورق گالوانیزه گرم می‌گویند.

مراحل گالوانیزاسیون گرم 

در ادامه مراحل گالوانیزاسیون گرم به ترتیب بیان می‌شود، برای مطالعه کاملتر این مقاله را بخوانید.

1. آماده سازی سطحی: که شامل چربی گیری، اسیدشویی و فلاکس زنی می‌باشد.

2. گالوانیزه گرم

3. کنترل کیفی

4. انبارداری، بسته بندی و جابجایی

کارشناسان فروش شرکت همراه فلز، آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره در خصوص آخرین قیمت پروفیل گالوانیزه هستند، با ما در ارتباط باشید.  

3- پوشش دهی مکانیکی 

4- اسپری نمودن روی (متالایزینگ) 

5- رنگ کردن با خاک فلز روی 

انواع ورق گالوانیزه 

ورق گالوانیزه را از نظر شکل ظاهری، به سه دسته می‌توان تقسیم کرد:  

 1. ورق گالوانیزه بدون گل 
 2. ورق گالوانیزه گل ریز 
 3. ورق گالوانیزه گل درشت 

تفاوت این سه دسته ورق گالوانیزه در شکل‌گیری کریستال (گل) گالوانیزه، بر روی ورق است که شکل‌گیری کریستال‌ها بسته به سرعت سرد نمودن ورق و میزان روی بکار رفته در فرآیند گالوانیزاسیون، متفاوت خواهد بود. 

عموما در کارخانه، ورق‌های گالوانیزه را به دو شکل رول فرم و فابریک می‌سازند و هر یک از این اشکال، ابعاد استاندارد خاص خود را دارا می‌باشد. مثلا:  

 • ورق رول فرم گالوانیزه در ضخامت‌های 0.18 تا 6 میلی‌متر و در عرض‌های 100 و 125 سانتی‌متر تولید می‌شود. 
 • ورق فابریک گالوانیزه نیز در دو نوع فابریک 20001000 میلی و فابریک 25001250 میلی متر تولید می‌گردد. 

 

عیوب ورق گالوانیزه و دلایل ایجاد آنها 

در طی مراحل تولید و بسته بندی، انبار و نگهداری ورق گالوانیزه، ممکن است محصول نهایی دارای نقایص ظاهری سطحی باشد که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:  

 • نقص ورق و محصول پایه اصلی: ممکن است ورق پایه، که اغلب ورق آهن نورد سرد یا ورق روغنی است، شامل نقص‌های سطحی مانند چین خوردگی، فرورفتگی و لبه‌های موجدار باشد که بر کیفیت و قیمت ورق گالوانیزه تاثیر می‌گذارند، بنابراین باید قبل از گالوانیزه کردن ورق به این مورد دقت شود.  
 • ایجاد لکه های سیاه (Dark Spot): به دلایل متفاوتی ممکن است روی سطح ورق گالوانیزه لکه‌های سیاه بوجود بیاید، این عوامل عبارتند از: 
 • عدم خلوص لایه گالوانیزه، وجود گرد و خاک روی سطح ورق اصلی، عدم پوشش کامل سطح ورق با روی، وجود کربن یا ترکیبات کربنی در محلول گالوانیزاسیون و وجود لکه‌های تیره زبر و ساینده که در حین حمل و نقل و نگهداری ورق گالوانیزه روی آن ایجاد می‌شود از جمله عواملی هستند که باعث ایجاد لکه سیاه روی ورق گالوانیزه می‌شوند. 
 • زنگ زدگی سفید یا شوره ورق گالوانیزه: در صورتی که از ورق گالوانیزه در محیط مرطوب نگهداری شود و مقدار گردش هوا در بین ورق‌ها کم باشد، اکسیژن و دی‌اکسید کرین کمی در جریان خواهد بود، در این شرایط فلز روی که سطح ورق گالوانیزه را پوشانده اکسید می‌گردد و لکه‌های سفیدی روی ورق به وجود می‌آید، به این لکه‌های سفید رنگ شوره می‌گویند که در شزایط انبار و نگهداری نادرست ایجاد می‌شود. 
 • لایه گالوانیزه ناهموار: در این حالت ضخامت لایه روی در همه جا یکسان نیست و ناهموار در میزان لایه گالوانیزه وجود دارد. 
 • چسبندگی ورق: اگر در مرحله ای که ورق ها را در حرارت می پزندف حرارت بیش از حد معمول باشد سبب می شود تا محصولات تمایل به چسبندگی پیدا کند. 
 • سوراخ شدن ورق: در صورتیکه غلتکها با فشار بیش از اندازه روی ورق‌ها حرکت کنند باعث سوراخ شدن سطح ورق گالوانیزه می‌گردد. 
 • آخال سرباره: ممکن است محلول گالوانیزاسیون دارای ناخالصی‌هایی مانند مواد فلزی، غیر فلزی یا سرباره باشد و این ناخالصی ها به لایه گالوانیزه نفوذ کرده و لکه‌های گرد و کوچکی در سطح ورق گالوانیزه ایجاد می کنند. 
 • خراش و ساییدگی: وقتی کلاف گالوانیزه حرکت می کند تا لوله شود مواد اضافی مانند گرد و خاک و ناخالصی موجب خراش و ساییدگی سطح می‌شوند. 
 • ناخالصی اسید کرومیک: برای افزایش قابلیت ضدخوردگی فولاد گالوانیزه یک لایه نازک غیر فعال با کمک اسید کرومیک روی سطح ایجاد می کنند که به آن آبکاری کروم می گویند. اگر این مرحله به خوبی انجام نشود و روی سطح مایعی باقی بماند موجب می شود لکه هایی به رنگ زرد روشن یا تیره بر سطح ورق گالوانیزه ایجاد شود. 
 • باد کردن سطح ورق: گاها سطح ورق باد می کند که به راحتی با چشم قابل مشاهده است. 

علاوه بر نقایص سطحی ذکر شده در بالا، سطح پوشش گاهی حاوی نمک های شسته نشده، لک آب و روغن‌های قهوه‌ای رنگ است که تمامی این نواقص بر خواص ورق تاثیر خواهند گذاشت. 

بازرسی چشمی ساده‌ترین و مهم‌ترین تست ارزیابی کیفیت پوشش‌های گالوانیزه است. 

 

عوامل موثر در یکنواختی پوشش ورق گالوانیزه 

یکنواختی پوشش ورق گالوانیزه در پروژه‌هایی که باید مقاومت بالایی در برابر عوامل مخرب محیطی مانند زنگ‌زدگی و خوردگی داشته باشند از اهمیت بالایی برخوردار است، عواملی که بر یکنواختی پوشش ورق گالوانیزه تاثیر می‌گذارد عبارتند از:  

 • ترکیب شیمیایی فولاد 
 • سرعت سرد کردن 
 • فرآیند پردازش فولاد 
 • دمای حمام گالوانیزه 
 • زمان اسید شویی 
 • فرآیند سایشی دمشی 
 • مهارت نیروی کار در فرایند گالوانیزه کردن 

 

کاربردهای ورق گالوانیزه در صنایع مختلف 

با توجه به مهم‌ترین مزیت ورق گالوانیزه، یعنی ضد زنگ بودن، طبیعی است که این محصول کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف داشته باشد، کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت خودروسازی بسیار حائز اهمیت است، در ادامه به معرفی بخشی از مهمترین کاربردهای ورق گالوانیزه می‌پردازیم:  

 1. ساخت بدنه وسایل نقلیه در صنعت خودروسازی 
 2. ساخت مخازن، لوله‌های آبیاری و تانکرها در صنعت کشاورزی و ساخت ماشین‌آلات مرتبط با آن 
 3. ساخت تابلوهای راهنمایی جاده‌ای و بیلبوردها 
 4. ساخت انواع یخچال‌های خانگی و صنعتی 
 5. ساخت لوله‌های هوا، کانال کولر 
 6. ساخت پانل‌های ساندویچی و سقف در صنعت ساختمان سازی 
 7. ساخت لوله‌های بخار در نیروگاه‌ها، لوله‌های فولادی برق، سینی و نردبان کابل 
 8. ساخت سوله در صنایع گلخانه‌ای 
 9. لوازم خانگی 
 10. راه آهن 
 11. ساخت تابلوها در فاز الکترونیکی 
 12. ساخت انواع کابینت فلزی و قفسه 

 

ویژگی‌های ورق گالوانیزه 

 • میزان شکل پذبری و فرم پذیری: میزان شکل پذیری ورق‌های گالوانیزه متفاوت است، عمدتا ورق گالوانیزه را از لحاظ شکل‌پذیری به دو نوع نرم و خشک تقسیم‌بندی می‌کنند و در بازار، بر اساس کاربرد، به 6 تا 10 نوع تقسیم می‌شود. ورق‌های گالوانیزه خشک بیشتر در ساختمان سازی و عمران کاربرد دارد. 
 • میزان جوش‌پذیری: از آنجا که نقطه ذوب فلز روی، که سطح ورق گالوانیزه را پوشانده است، نسبت به آهن کمتر است، جوش‌پذیری گالوانیزه نسبت به ورق فولادی کمتر است. 
 • میزان رنگ‌پذیری: میزان چسبندگی رنگ در انواع مختلف ورق گالوانیزه با هم فرق دارد، توسط تست‌های مختلفی میزان دوام رنگ روی ورق گالوانیزه تعیین می‌گردد. در شرایط محیطی بسیار نامطلوب، می‌توان با رنگ آمیزی محصولات گالوانیزه کروماته شده میزان مقاومت ورق در برابر خوردگی و پوسیدگی را افزایش داد. 
 • پرداخت کاری: پوشش گالوانیزه طیف گستره‌ای از پرداخت‌های سطحی از جمله پرداخت‌های سطوح رنگ آمیزی شده در سطح بالا را نیز در بر دارد. 

 

مزایای ورق‌های گالوانیزه و تاثیر شگرف آن در صنعت 

این ورق‌ها مزایای زیادی دارند و به واسطه همین موضوع تا این اندازه پرفروش و پرطرفدار شده‌اند، در ادامه به مهم‌ترین مزایای ورق گالوانیزه اشاره می‌کنیم:  

 • مقاومت به اکسیداسیون و خوردگی 

همانطور که اشاره کردیم، به علت پوشش ورق گالوانیزه با روی، مقاومت این ورق به میزان قابل توجهی در برابر خوردگی، پوسیدگی و از همه مهمتر زنگ زدگی، در محیط‌های رطوبتی بالاست، از طرف دیگر مقاومت آن در برابر اصطکاک و برخورد اشیاء نوک تیز هم بسیار قابل توجه است. 

آیا ورق گالوانیزه زنگ می‌زند؟ البته این که فکر کنیم ورق گالوانیزه هرگز زنگ نمی‌زند درست نیست، ورق‌های گالوانیزه هم زنگ می‌زنند ولی زمان زیادی طول می‌کشد تا این اتفاق بیفتد. 

✔️ مقاله پیشنهادی: آیا ورق گالوانیزه زنگ می‌زند؟

 • افزایش دوام 

همانطور که می‌دانید فولاد فلز بسیار مقاومی است، اما باز هم می‌توان با مقداری تغییر در ساختار آن، مقاومت و در نتیجه راندمانش را افزایش داد. گالوانیزه کردن فولاد با روی، راه حل خوبی برای افزایش توان و طول عمر مفید فولاد است. با این وصف ورق گالوانیزه که همان ورق آهنی غوطه ور شده در روی مذاب است، دارای توان و مقاومت بسیار بالایی می‌باشد.  

 • امکان تست و بازرسی ساده 

یکی از مهم‌ترین مزایای ورق‌های گالوانیزه امکان آزمایش و بازرسی ساده آنها است. همانطور که می‌دانید در ساخت تمام تجهیزات صنعتی، تست‌های آزمایشگاهی برای اخذ تأییدیه و استاندارد انجام می‌شود. انجام کلیه تست‌های آزمایشگاهی روی ورق گالوانیزه به مراتب ساده‌تر از سایر ورق‌هاست. ساده تر بگوییم این ورق به سادگی می‌تواند مهر تایید بازرسان اداره استاندارد را از آن خود کند و از تست‌هایی نظیر مقاومت در برابر ضربه با موفقیت عبور کند. به همین علت ورق گالوانیزه تا این اندازه طرفدار دارد.  

 • مقرون به صرفه بودن 

قیمت مناسب علاوه بر قابلیت‌های چشمگیری که تا این لحظه بیان شد، یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های ورق گالوانیزه است. وقتی قرار است مبلغی را صرف خرید یک ماده خام صنعتی کنید بهتر است به قیمت آن هم توجه داشته باشید و محصولی با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه را انتخاب کنید. 

معایب ورق گالوانیزه 

بزرگترین و شاید تنهاترین عیب ورق گالوانیزه مریوط به جوشکاری این ورق است، جوشکاری ورق گالوانیزه بسیار تخصصی و پیچیده است، در ضمن بخارات و گازهای حاصل از جوشکاری ورق گالوانیزه به حدی سمی و خطرناک است که در درازمدت ریه‌ها و دستگاه تنفسی تکنسین‌های جوشکاری ورق گالوانیزه را دچار آسیب‌های جدی می‌کند. 

تا اینجای مطللب با انواع، کاربرد و مزایای عالی و معایب ورق گالوانیزه آشنا شدیم، در ادامه قصد داریم به عوامل موثر در قیمت ورق گالوانیزه، معرفی بهترین کارخانه‌های تولیدکننده آن و خدماتی که می‌توان روی ورق گالوانیزه انجام داد، بپردازیم. 

 

عوامل موثر در قیمت ورق گالوانیزه 

به طور کلی قیمت ورق گالوانیزه به عوامل متعددی بستگی دارد، کارخانه تولید کننده، ابعاد و ضخامت ورق گالوانیزه، نوسانات ارزی، تقاضای بازار، روابط بین کشورها و تحریم‌ برخی از فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت ورق گالوانیزه هستند. 

به طور مثال با بالا رفتن قیمت ارز، از یک طرف میزان صادرات ورق گالوانیزه افزایش پیدا کرده و به دنبال آن با کمبود ورق در بازار داخلی مواجه می‌شویم و از طرف دیگر قیمت ماده اولیه برای تولید آن هم بالا می‌رود، این دو عامل باعث می‌شود قیمت ورق گالوانیزه افزایش پیدا کند. 

افزایش تقاضای بازار داخلی به دلیل بالا بودن طول عمر مفید ورق گالوانیزه نسبت به دیگر ورق‌ها و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن از یک سو و محدود بودن تولید آن در داخل کشور از سوی دیگر، نیاز ما را به واردات ورق گالوانیزه روز به روز افزایش می‌دهد. این در حالیست که ثابت نبودن نرخ ارز باعث نوسان و تلاطم این بازار شده است. گاهی نوسانات بازار به نحوی است که قیمت ورق گالوانیزه در طول روز چندین بار دستخوش تغییرات قرار می‌گیرد. 

در صورت تمایل به آشنایی با تحلیل بازار و پیش بینی آن می‌توانید مقالات و ویدئوهای ما در بخش تحلیل و پیش بینی بازار را مطالعه و مشاهده کنید. 

 

بهترین کارخانه‌های تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران و جهان 

دو قاره آسیا و اروپا بزرگترین قاره‌های تولید کننده ورق گالوانیزه در جهان هستند، که از این میان قاره آسیا با داشتن سهم 50 درصدی تولید ورق گالوانیزه جهان، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. 

در کشورهای آسیایی بدون شک کشور چین بزرگترین تولید کننده ورق گالوانیزه به حساب می‌آید، بعد از چین به ترتیب، کره جنوبی، امارات، هند و ایران جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند. در قاره اروپا نیز کشورهای آلمان، ایتالیا، لهستان، اسپانیا، ترکیه، انگلستان و فرانسه به ترتیب بزرگترین کارخانه‌های تولید ورق گالوانیزه را در اختیار دارند. 

مهم ترین کارخانه‌های تولید ورق گالوانیزه در ایران هم به ترتیب زیر می‌باشند: 

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان 

ورق گالوانیزه فولاد امیرکبیر کاشان 

ورق گالوانیزه صنایع هفت الماس 

ورق گالوانیزه خودرو چهارمحال بختیاری (شهرکرد) 

ورق گالوانیزه تاراز چهارمحال (شهرکرد) 

 

بسته‌بندی و نگهداری اصولی ورق گالوانیزه 

برای آسانتر شدن حمل و نقل، جلوگیری از آسیب دیدن و افزایش زمان نگهداری، باید ورق‌های گالوانیزه را بسته بندی کرد، که 5 روش مختلف برای بسته بندی انواع ورق گالوانیزه وجود دارد:  

 • بسته‌بندی ۶۰۱ گالوانیزه: در این روش فقط از لبه ی داخلی و خارجی محافظت میشود و هیچ پوششی برای سطوح وجود ندارد. 
 • بسته‌بندی ۶۲۱ گالوانیزه: این روش پرکاربردترین روش بسته‌بندی است و مدت زمان بیشتری می‌توان ورق گالوانیزه را در انبار نگهداری کرد. در این روش از کاغذ ضدآب برای محافظت لبه‌های خارجی و داخل استفاده می‌شود. 
 • بسته‌بندی ۶۳۱ گالوانیزه : این روش مشابه با بسته بندی ۶۲۱ است، فقط در این روش در زیر ورقها پالت‌های چوبی قرار میگیرد که جابه جایی ورق را آسانتر می‌کند. 
 • بسته‌بندی ۶۴۱ گالوانیزه : این روش کاملترین روش بسته‌بندی ورق گالوانیزه است و باعث افزایش زمان نگهداری در انبار می‌شود. در این روش تمام سطح ورق و لبه‌های خارجی و داخلی آن با پوشش‌های خاص و کاغذ ضدآب محافظت میشود. البته این روش بسیار پرهزینه است. 
 • بسته‌بندی ۶۵۱ گالوانیزه : از این روش در صادرات ورق گالوانیزه استفاده می‌شود، بسیار شبیه به بسته‌بندی ۶۴۱ است و کلیه سطوح و لبه‌ها پوشانده می‌شود، با این تفاوت که در زیر ورق از پالت چوبی استفاده می‌شود. 

 

انواع خدماتی که می‌توان روی ورق گالوانیزه انجام داد 

بنا به نیاز مشتری، نحوه کاربرد و محل استفاده از ورق گالوانیزه می‌توان خدمات و تغییراتی در شکل و ظاهر فیزیکی آن ایجاد کرد. 

خدماتی از قبیل: نواربری، خمکاری و برشکاری، ماشینکاری و تراشکاری، پرسکاری و غلتک و نورد کاری، پانچ و سوراخ کردن، رنگ آمیزی الکترواستاتیک، توليد انواع فرمينگ‌هاي پوششي مانند ذوزنقه، سينوسي، شادولاين، زيرپانلي، توليد انواع آبروها و فلاشينگ‌هاي صنعتي از جمله کارهایی است که توسط همراه فلز، بنا به سفارش مشتری، روی ورق گالوانیزه انجام می‌گیرد. 

 

جمع بندی 

در این مقاله سعی کردیم به ارائه مفاهیمی در خصوص آشنایی با ورق گالوانیزه بپردازیم و به سوال ورق گالوانیزه چیست، پاسخ کامل بدهیم. ضمنا به کاربردهای ورق گالوانیزه، انواع و ویژگی‌های آن، کارخانه‌های برتر تولید کننده و از همه مهمتر عوامل موثر در قیمت ورق گالوانیزه پرداختیم، در ادامه به معرفی انواع خدماتی که همراه فلز روی ورق گالوانیزه انجام می‌دهد پرداختیم. 

در نهایت لازم است به این مهم اشاره کنیم که برای خرید انواع ورق گالوانیزه و سایر ورق آلات صنعتی می‌توانید به وب سایت همراه فلز مراجعه کنید. جهت استعلام قیمت روز ورق گالوانیزه نیز می‌توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. “فروش آنلاین مرغوب‌ترین ورق آلات صنعتی هدف ما و اعتبار ما رضایت شماست”

 

سوالات متداول 

✅ چگونه ورق گالوانیزه را براق نگه دارید؟ 

 1. در یک سطل، 2 گالن آب و نیم فنجان صابون ظرفشویی را مخلوط کنید. 
 2. یک برس مو را به مخلوط آغشته کنید. 
 3. از حرکات دایره ای برای مالش دادن سطح استفاده کنید. 
 4. با پارچه بشویید و خشک کنید. 
 5. کمی پولیش فلزی را روی پارچه بمالید. 
 6. در دایره های کوچک مالش دهید. 
 7. پاک کنید و از آن درخشش لذت ببرید. 

✅ چگونه خط و خش را از فولاد گالوانیزه پاک می کنید؟ 

برای حذف خط و خش از روی ورق گالوانیزه آن را با استفاده از پارچه های بدون پرز و موم یا پولیش فلزی جلا داده و صاف کنید. این واقعاً باعث درخشش آن می شود و هر گونه خراش کوچک را تقریباً نامرئی می کند. 

✅ آیا ورق گالوانیزه گران است؟ 

فولاد گالوانیزه به طور قابل توجهی ارزانتر از فولاد ضد زنگ است و معمولاً برای ساختن استفاده می شود. مهره‌ها، پیچ‌ها، بست‌ها و سایر اتصالات (اگرچه برخی از اجزا ممکن است خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند که نمی‌توان آنها را داغ کرد)، و همچنین در بسیاری از وسایل رایج استفاده می‌شود. 

✅ تفاوت ورق آهنی و ورق گالوانیزه چیست؟ 

ورق گالوانیزه، ورق‌های فولادی معمولی است که با روی پوشش داده شده‌اند تا در برابر خوردگی مقاوم شوند. ورق معمولی از آهن ساخته شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت، چه به صورت باران یا رطوبت محیط، زنگ می‌زند. با گذشت زمان زنگ‌زدگی یک قطعه فولادی آن را دچار خوردگی می‌کند.

به اشتراک گذاری

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به "فروشگاه اینترنتی همراه فلز" است.

استعلام قیمت

company logo