همراه فلز

همراه فلز

قیمت لوله داربستی

مشخصات لوله داربستی

 • زمان تقریبی صدور پیش فاکتور
  30 دقیقه
 • قابلیت ارسال به سراسر کشور
  دارد
 • قابلیت ارسال از بنگاه همراه فلز
  دارد
 • قابلیت ارسال از درب کارخانه
  دارد
 • امکان صدور فاکتور رسمی
  دارد
قیمت های اعلام شده

انتخاب کارخانه

قیمت های اعلام شده
قیمت های اعلام شده

توضیحات محصول

اگر تا به حال اطلاعاتی از لوله داربستی یا لوله اسکافلد نداشتید و یا میزان اطلاعات شما از این محصول اندک می‌باشد، این مطلب از سایت همراه فلز را از دست ندهید. در این صفحه قصد داریم تا به بررسی لوله داربستی پرداخته و هر آنچه را که لازم است شما بدانید، به شما بگوییم. با ما همراه باشید.

ازجمله محصولاتی که شیوه اتصال و کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است، لوله داربست می‌باشد. چنانچه اتصالات این نوع از لوله‌ها بدون آگاهی لازم انجام شود، احتمال آنکه خسارات زیادی را به بار آورد، بسیار محتمل است. لوله داربستی را باید در دسته لوله درز دار قرار داد که این لوله‌ها از ورق نورد گرم یا ورق سیاه شش متری ساخته می‌شوند. 

همان‌طور که می‌دانید، کاربرد این لوله‌ها در ساختمان‌سازی و ایجاد داربست بسیار زیاد است چراکه تحمل وزنی آن‌ها بسیار زیاد می‌باشد.

نام دیگر لوله داربستی در صنعت، لوله 5 می‌باشد و این لوله‌ها را با نام لوله 5 نیز می‌شناسند.

لوله داربستی یا لوله اسکافلد یک نوع لوله فولادی است که از آن در ساخت سازه‌های داربستی استفاده می‌شود. این لوله‌ها در کفراژبندی سقف‌ها، تیرها و دال‌های بتنی و همچنین اجرای نمای ساختمان‌ها از کاربرد زیادی برخوردار هستند.

قیمت لوله

 

مشخصات لوله داربستی یا لوله اسکافلد

برای آنکه در ساختمان‌سازی دسترسی به نقاط دشوار ساختمان امکان‌پذیر شود، از داربست‌های فلزی استفاده می‌کنند. برای ساخت سازه‌های داربستی، از لوله داربستی یا لوله اسکافلد (که از جنس فلز هستند،) در اندازه 3 تا 6 متری استفاده کرده و آن‌ها را با یکدیگر توسط بست‌های ویژه‌ای متصل می‌کنند. لوله‌های داربستی در دو نوع سبک و سنگین که نیروی وزنی مختلفی را تحمل می‌کنند، موجود هستند. لوله داربستی استاندارد از قطر خارجی 3/48 میلی‌متر و ضخامت دیواره 2/3 میلی‌متر برخوردار می‌باشد. بهتر است بدانید که متداول‌ترین سایز لوله داربستی، سایز 2/11 اینچ یا همان نمره 5 است. همچنین لوله‌هایی که دارای ضخامت 5/2 و 2 میلی‌متر باشند از کاربرد بیشتری در صنعت برخوردار هستند.

 

کاربرد لوله داربستی یا لوله اسکافلد

یکی از مهم‌ترین کاربردهای لوله داربستی یا لوله اسکافلد در ایجاد داربست مثلثی می‌باشد. امروزه داربست‌های مثلثی که از مجموعه داربست‌های مدولار محسوب می‌شوند، از تاثیر زیادی در ساخت‌وسازها برخوردار هستند. داربست‌های مثلثی کاربردهای زیادی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کفراژبندی دال‌های بتنی و ساختن سقف‌های بزرگ (که دارای وزن زیاد هستند،) اشاره کرد. 

این لوله‌ها دارای مزایای بسیاری می‌باشند، به‌طور مثال، به‌منظور متصل کردن این لوله‌ها احتیاجی به آچارهای متنوع و سنگین نیست، برای اتصال این لوله‌ها نیازی به نصابان ماهر نبوده و حتی کارگران ساده می‌توانند به راحتی اقدام به باز و بسته کردن لوله‌ها کنند. سرعت نصب شدن این نوع لوله‌ها زیاد بوده و حمل و نقل آن سختی زیادی ندارد.

 

ویژگی‌های لوله داربستی یا لوله اسکافلد

تا به اینجا توانستید با لوله داربستی یا لوله اسکافلد و کاربرد آن در صنعت آشنا شوید. در این بخش قصد داریم تا با شما درباره ویژگی‌های مهم این لوله به گفتگو بپردازیم. درحقیقت وجود چنین ویژگی‌هایی در لوله اسکافلد، نوعی موهبت برای سازندگان و کارگرانی است که با داربست مثلثی در انجام پروژه‌ها سر و کار دارند. در ادامه به بیان مختصری از این ویژگی‌ها پرداخته خواهد شد. پیشنهاد می‌شود مطالعه این بخش را از دست ندهید.

•    اجرای لوله اسکافلد، آسان است

همان‌طور که اشاره کردیم، برای نصب کردن این لوله‌ها احتیاجی به نصابان ماهر نیست. کارگران ساده با استفاده از آچار و چند ابزار معمولی می‌توانند به آسانی اقدام به بستن یا باز کردن این لوله‌ها نمایند. از آنجایی که سرعت نصب این لوله‌ها در داربست‌های مثلثی بالا است، لذا با استفاده از این لوله‌ها می‌توان زمان درنظرگرفته شده برای ساخت و ساز را کاهش داد.

•    در اندازه، انعطاف‌پذیر هستند

معمولا از لوله اسکافلد 120 سانتی‌متری در داربست مثلثی استفاده می‌شود. این لوله‌ها در یک الگوی تکراری در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. از آنجایی که ارتفاع هر پروژه با پروژه دیگری متفاوت می‌باشد، لذا لازم است تا از لوله اسکافلد با اندازه‌های متغیر استفاده شود. یکی از ویژگی‌های لوله داربستی یا لوله اسکافلد این است که به طراحان و مجریان این اجازه را می‌دهد که آن‌ها بتوانند ارتفاعات مختلفی را در طراحی پوشش دهند.

•    از لحاظ قیمت، متنوع هستند

اگر در مورد قیمت این محصولات تحقیق کنید متوجه خواهید شد که لوله‌‌ی داربستی یا لوله اسکافلد دارای قیمت‌های متنوعی هستند. قیمت این محصولات به پارامترهای مختلفی وابسته بوده که وجود این پارامترها باعث‌شده تا این محصولات از تنوع قیمتی در بازار مربوطه برخوردار باشند. یکی از عوامل موثر ...